Bu Pazar SEO profesyonelleri ile birlikte SEO’ya performans odaklı bakmaya ne dersiniz? Cevabız evet ise, 20 Ağustos tarihinde Analytics Akademi’de Uluslararası SEO Danışmanı İlyas Teker, eBay SEO Manager Ümit Yılmaz ve Stradiji.com kurucusu Mert Erkal ile birlikte data ve dönüşüm odağında SEO’yu dinlemeye davetlisiniz.

SEO’da rekabet analizi, SEO’ya dair önemli performans metriklerinin raporlanması yorumu ve SEO performansının ölçümlenmesi için en etkin araçların yönetimi, Analytics Meetup’ta masaya yatırılacak. Uluslararası SEO Danışmanı İlyas Teker, eBay SEO Manager Ümit Yılmaz ve Stradiji.com Kurucusu Mert Erkal Analytics Akademi’de sektör profesyonelleri ile bir araya gelecek.

Sunum Başlıkları ve Etkinlik Programı:

13:00-13:30 – Networking
13:30-14:20 – İlyas Teker – “SEO’da Rekabet Analizi”
14:40-15:30 – Mert Erkal – “SEO Araçlarının Google Analytics ile Etkin Kullanımı”
15:50-16:40 – Ümit Yılmaz– “SEO Trafiğini Dönüşüme Çevirmek”
16:40: 17:00 – Akademi Eğitim Bilgilendirme

Etkinlik Yeri: EOfis Levent
Etkinlik Adresi: Esentepe Mahallesi, Büyükdere Cd. Eczacı Ali Kaya Sk. No:4, Pol Center
Adres tarifi: EOfis, Kanyon Alışveriş Merkezi Ecza Çıkışı’nın tam karşısındaki  Poll Center binası içerisinde yer almaktadır.


Ücretsiz olan bu etkinliğe katılmak ve SEO profesyonelleri ile keyifli ve bilgilendirici vakit geçirmek isterseniz kaydınızı buradan yapabilirsiniz: Analytcs Meetups – Analytics Akademi

Bir spoiler verelim; Mert Erkal  etkinlik esnasında gerçek bir siteden yola çıkarak kullandığımız SEO araçları ile Google Analytics performans ölçümü nasıl yapılır bununla ilgili sıkı bir hazırlık içinde 🙂

Google Analytics ile SEO performans ölçümüne meraklıysanız şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Google Analytics ile Organik Trafik Analizi

Google Analytics ile Kullanıcı Davranışı Analizi Nasıl Yapılır?

Google Analytics ile Özel SEO Raporları Oluşturma

Emre Ercan on LinkedinEmre Ercan on Twitter
Emre Ercan
Expert at Stradiji
Emre Ercan
1983 Eskişehir doğumludur.
Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 6 sene boyunca Vodafone Türkiye bünyesinde çeşitli görevlerde yer almıştır. Buradaki görevinden sonra Medya / Reklam sektörüne geçiş yapıp People Initiative bünyesinde raporlama ve planlama görevlerini üstlenmiştir. 2013 yılından bu yana Stradiji'de SEO ve Dijital Pazarlama uzmanlığı görevini yürütmektedir. Bağımsız olarak fotoğrafçılık ve müzisyenlik de yapmaktadır.