Dönüşüm Optimizasyonu Danışmanlığı:

SEO çalışmaları ile müşterilerimize ait web sitelerinin arama motorlarından daha fazla organik trafik çekmesini sağlıyoruz. Organik trafik ile siteye gelen ziyaretçilerin dönüşüm oranlarını arttırıyoruz.

Dönüşüm Nedir?

Dönüşüm, bir ziyaretçinin web sitenizde gerçekleştirdiği belirli bir işlemdir. Bu işlem aşağıdakilerden biri olabilir:

  • Satın alma
  • İndirme
  • Kayıt olma
  • Randevu
  • Telefon görüşmesi yapma
  • Sepete ekleme

Bu eylemlerden herhangi birisi, “satın alıcı niyetini” gösterir – bu ziyaretçiyi pasif bir izleyiciden çok daha değerli, önceden nitelendirilmiş bir segmente uyan bir web ziyaretçisi haline getiren açık dönüşümlerdir.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Nedir?

Dönüşüm Optimizasyonu ya da Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (Conversion Rate Optimization – CRO) web sitenizi ziyaret edenlerin daha yüksek bir yüzdesinin müşteri adayı veya müşteri haline dönüştürülmesi sürecidir.

Örneğin, web siteniz şu anda her 100 web sitesi ziyaretçisi için 2 satış (veya potansiyel satış) yapıyorsa, dönüşüm oranı yüzde 2’dir.

Dönüşüm Optimizasyonu, dönüşüm oranı yüzdesini artırmak için kontrollü A / B testleri ve veri analizleri gerçekleştirmek suretiyle, aynı web sitesi trafiğinden sürekli artan satış ve gelir elde edilmesini sağlar.

Dönüşüm Optimizasyonu ile Satışlarınızı ve Gelirlerinizi Artırıyoruz

Online satışlarınızı sistematik bir dönüşüm optimizasyonu stratejisi ile artırıyoruz. Veri destekli A/B testleri ile daha iyi satış hunileri oluşturmanızı sağlıyoruz. Sitenizde neyin, ne zaman ve neden değişmesi gerektiğini size ispatlıyoruz.

Web sitenizin ziyaretçilerinin daha fazlasını potansiyel müşterilere ve müşterilere dönüştürüyoruz. Dönüşüm Oranınızı iyileştirmek, sitenizdeki ziyaretçilerin müşteri olmasını zorlaştıran engelleri ortadan kaldırmak anlamına geliyor.