SEO Nedir?

İngilizce “Search Engine Optimization” hizmetinin kısaltması olan SEO,  günümüzde dijital pazarlama alanında en yüksek dönüşümü yaratan kanaldır. Türkiye’de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak da bilinen SEO, herhangi bir web sitesinin hedeflediği kullanıcıların Google gibi belli başlı arama motorlarında yaptıkları sorgularda sitedeki en alakalı, doğru ve açıklayıcı sayfaları öne çıkarmayı hedeflemektedir. Google’ın ve diğer büyük arama motorlarının, güncel sıralama kriterlerini etkin biçimde öğrenerek bunlara göre gerekli iyileştirmelerin yapılmasını sağlayan sürecin tamamına SEO denilmektedir.

seo-tek-tercih-degildir

Yaklaşımımız

Stradiji olarak 2009 yılından beri SEO Danışmanlık Hizmeti veriyoruz. Bu süreçte SEO’nun çok önemli aşamalarına şahitlik ettik. 2019 yılı itibariyle arama deneyimi tek başına klasik yöntemlerle gerçekleşmiyor. İşin içine sesli aramalar, akıllı asistanlar, uluslararası aramalar ve lokal aramalar girmiş durumda. 

Bize Göre SEO

Search Engine Optimization ya da Arama Motoru Optimizasyonu yerine Search Experience Optimization – Arama Deneyimi Optimizasyonu olarak tanımlanmalıdır.  Müşterilerimizin hedef kitlelerinin beklentilerini karşılayan web sitesi ve içerikler oluşturmalarını başarılı bir SEO çalışması için öncelikli hedef olarak belirliyoruz.

2019 ücretli ve ücretsiz seo araçları
google-search-console-history

Hedefimiz

Google’da son yıllarda gerçekleşen algoritma güncellemelerinin kaliteli ve kullanıcı beklentilerini karşılayan web sitelerini öne çıkarmasından hareketle, bize göre hedef arama sorgularında sıralama başarısı elde etmek bir SEO projesinin başarısını ölçmek için yeterli değildir. Bizce başarılı bir SEO çalışması hedeflemesi, yüksek kullanıcı etkileşimine sahip, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan içeriklerle bezenmiş ve bunu yaptığı ölçüde dönüşümü düzenli olarak artan web sitesi oluşturmak olmalıdır.

Keyword Analizi

Ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi ve dönüşüm hedeflerinizi öğreniyoruz, sitenize özel keyword listesi oluşturuyoruz.

İçerik Stratejisi

Keyword ve hedef kitle analizinden yola çıkarak, web sitenizin içerik stratejisini oluşturuyoruz.

Bilgi Mimarisi

Sitenize özel keyword ve içerik stratejisi oluşturduktan sonra, bilgi mimarisi ile ilgili önerilerimizi paylaşıyoruz.

Rakip Site Analizi

Rekabet içerisinde olduğunuz web sitelerinin SEO stratejilerini, güçlü ve zayıf noktalarını size raporluyoruz.

UX & Dönüşüm Önerileri

Organik trafikten elde edeceğiniz dönüşümü arttıracak kullanıcı deneyimi önerilerimizi paylaşıyoruz.

Uluslararası SEO

Farklı dil ve ülkeleri etkin bir şekilde hedefleyebilmeniz için sitenize özel uluslararası SEO altyapısı oluşturuyoruz.

powered by Typeform