SEO Nedir?

İngilizce “Search Engine Optimization” hizmetinin kısaltması olan SEO, günümüzde dijital pazarlama alanında en yüksek dönüşümü yaratan kanaldır. Türkiye’de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak da bilinen SEO, herhangi bir web sitesinin hedeflediği kullanıcıların Google gibi belli başlı arama motorlarında yaptıkları sorgularda sitedeki en alakalı, doğru ve açıklayıcı sayfaları öne çıkarmayı hedeflemektedir. Google’ın ve diğer büyük arama motorlarının, güncel sıralama kriterlerini etkin biçimde öğrenerek bunlara göre gerekli iyileştirmelerin yapılmasını sağlayan sürecin tamamına SEO denilmektedir.

SEO Yaklaşımımız

Stradiji olarak 2009 yılından beri SEO Danışmanlık Hizmeti veriyoruz. Bu süreçte SEO’nun çok önemli aşamalarına şahitlik ettik. Son dönemde Google tarafında kullanıcı deneyiminin ve içerik kalitesinin çok öne çıktığını görüyoruz. Bize göre SEO artık “Search Engine Optimization” ya da “Arama Motoru Optimizasyonu” yerine “Search Experience Optimization” – “Arama Deneyimi Optimizasyonu” olarak tanımlanmalıdır.

Müşterimizin hedef kitlesinin beklentilerini karşılayan web sitesi ve içerikler oluşturmanın başarılı bir SEO çalışması için öncelikli hedef olarak belirliyoruz. Organik trafiğin artması kadar, bu artıştan satış ve marka bilinirliği beklentilerinizin karşılanıyor olması da bizim için çok önemlidir. Dönüşüm optimizasyonu hizmetimiz ile sürekli artan trafiğin satışa dönüşmesini de sağlıyoruz.

SEO Analiz Aşaması

SEO çalışmasından beklentilerinizi ve hedef kitlenizi öğrendikten sonra, Google Search Console ve Google Analytics hesaplarınıza erişim alarak sitenizi hızlı bir şekilde analiz ediyoruz ve iyileştirilmesi gereken noktaları tespit ediyoruz. Bu aşamada Semrush rekabet analiz aracını ve Screaming Frog / Sitebulb gibi SEO tarama araçlarını kullanıyoruz. Analiz sonrasında ihtiyaçlarınıza yönelik SEO yol haritası oluşturuyoruz.

SEO Projesi Aşaması

Sitenize özel bir Semrush projesi oluşturuyoruz ve oluşturacağınız ücretsiz bir Semrush hesabı üzerinden size erişim veriyoruz. Böylece SEO projesindeki önemli gelişmeleri siz de takip edebiliyorsunuz.

SEO tek başına bir SEO ajansının altından kalkabileceği bir iş değildir. Trello online proje yönetim sisteminde sitenize özel bir SEO projesi oluşturuyoruz ve ilgili ekibinizi davet ediyoruz. Yapılması gereken tüm çalışmalar ve görev dağılımı Trello proje yönetim sistemi üzerinden takip edilebiliyor. Çalışmamız sonlandıktan sonra dahi Trello projesine erişiminiz olmaya devam ediyor.