Online PR Yönetimi:

Online PR çalışmalarının ve marka bilinirliğinin Google açısından çok önem kazandığını görüyoruz. Öyle ki, Google mühendislerinden Gary Illyes, Pubcon 2017 konferansında bir marka adının popüler haber sitelerinde sıklıkla yer alıyor olmasının, Google algoritmasını olumlu yönde etkilediğini ve markanın web sitesinin sıralamalarına olumlu katkıda bulunduğunu belirten bir söyleşi gerçekleştirmişti.

SEO Çalışmalarında Neden Online PR Yatırımı Yapmalısınız?

Online PR; arama motorları, haber siteleri, sosyal medya mecraları, bloglar ve forumlar aracılığıyla dijital alanda yapılan iletişim çalışmalarını ifade eder. Bu çalışmaların ana amacı, marka bilinirliğini ve marka adı ile yapılan aramaları arttırmaktır.

Son yıllarda SEO çalışmalarında backlink profilinin sıralamalardaki etkisi giderek azalıyor, bulunduğu sektörde markalaşmayı başarmış şirketlere ait web siteleri ise sıralamalarda avantaj sağlıyorlar.

Stradijik Online PR Yaklaşımımız

Stradiji olarak çalıştığımız markalara backlink çalışmaları yürütmek yerine, Google’ın da giderek daha fazla önem verdiği online PR ve marka bilinirliği çalışmalarına yatırım yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Böylece hem marka adınızın popüler haber sitelerinde geçmesini sağlayarak marka bilinirliğinizi arttırıyoruz, hem de daha çok kişinin Google’da marka adınızı aramasını sağlayarak web sitenize Google sıralamalarında avantaj sağlıyoruz.

İş Ortağımız B2Press ile Online PR Yönetimi

İş ortağımız B2Press ile olan işbirliğimiz sayesinde, SEO uyumlu basın bültenlerinizi hazırlayıp, 30’dan farklı ülkede servis ediyoruz.

Özel haber çalışmalarınızı ve röportajlarınızı yönetiyoruz. Haberlerinizi takip ediyoruz ve raporluyoruz.

Eğer siz de Stradiji ve B2Press işbirliği ile yurt içinde ya da yurt dışında online PR çalışması yapmak isterseniz, bütçenize ve hedefinize uygun paketi seçerek formu doldurabilirsiniz. Formu gönderdiğinizde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.