Dijital Pazarlama

CEPTETEB: Yeni Nesil Şubesiz Dijital Bankacılık

Teknoloji hızla geliştikçe dünyamız ve bildiğimiz tüm kavramlar dijitalleşiyor, bu ise davranışlarımızın ve alışkanlıklarımızın da değişmesine yol açıyor. Bu yazımızda ülkemizde hızla gelişen ve hepimizin hayatına dokunan bir kavramı ve bir başarı hikayesini ele aldık: Dijital Bankacılık.

merhaba cepteteb.

Geçmişten bugüne nelerin değiştiğini düşündüğümüzde karşımıza birçok şey çıkıyor. Bir zamanlar müzik dinlemek için pikap ve plak kullanılırdı, sonrasında kaset çalarlar ve CD’ler çıktı. Şimdiyse teknolojinin gelişmesiyle hepsi birer “nostalji” ürünü oldu. Ya da siyah beyaz tüplü televizyonlar izlenirdi, sonra televizyon renklendi, birçok yeni TV kanalı yayına girdi, uydu teknolojisiyle yabancı kanallar da izlenebilir hale geldi, zamanla tüplü televizyonlar gitti, yerine incecik büyük ekranlar geldi. Artık cep telefonlarımıza yüklediğimiz dosyalarla ya da doğrudan internete bağlanarak istediğimiz zaman istediğimiz yerde istediğimiz müziği dinleyebiliyor veya istediğimiz TV programını izleyebiliyoruz. Program saatinde meşgul olsak bile başka bir zaman izleme şansımız da var.

nostaljik ürünler

Örnek verebileceğimiz başka birçok konu var, sadece müzik ve TV değil, hayatımıza girmiş birçok konuda teknolojiyi kullanmaktan çekinmiyoruz. Teknoloji geliştikçe davranışlarımız da değişiyor ve bazı alışkanlıklar geçmişte kalıyor, bazı şeyler “nostaljik” etiketini alınca anlıyoruz ki yeni bir trend çevremizi sarmış durumda.

Şimdi çok yabancı olmadığımız bir kavramla karşı karşıyayız; “Dijital Bankacılık“. Bankacılığın dijitalleşmeye başlaması 1990’lı yılların sonlarında mümkün hale geldi diyebiliriz. İlk internet banka şubesi bu dönemde mümkün olmuştur. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber 2000’li yıllarda milyonlarca kişi İnternet şubesi kullanarak bankacılık işlemlerini halledebiliyordu. Sonrasında Apple’ın iPhone 3’ü piyasaya sürmesiyle adımları atılmaya başlanan mobil bankacılık kavramı hayatımıza girdi. Artık birçok bankacılık işlemini ister İnternet şubesini ister cep şubesini kullanarak saniyeler içinde halledebiliyoruz.

Bu açıdan baktığımızda karşımıza bir başka yenilik çıkıyor: Şubesiz Bankacılık. Bir banka şubesine gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi ister akıllı telefonunuzdan ister İnternet şubesinden halledebileceğiniz şubesiz bankacılık kavramı, hayatınızı kolaylaştırmak için bir tık ötenizde sizi bekliyor.

SEO danışmanlığını yaptığımız Türk Ekonomi Bankası‘nın yeni ürünü CEPTETEB, Şubesiz Dijital Bankacılık alanında yeni bir çığır açmak, alışkanlıkları değiştirmek için yoluna hızla devam ediyor. Yaklaşık 5 ayda ne kadar yol kat ettiklerine dair fikir sahibi olmak isterseniz aşağıdaki infografiğe göz atabilirsiniz:

Cepteteb İnfografik

Yakın zamanda fiziksel banka şubelerinin yerini alması beklenen Dijital Şubesiz Bankacılık kavramının ilk örneklerinden biri olan Cepteteb, teknolojiye iki yönlü ayak uydurmayı başarıyor. Hem kullanıcılarına uçsuz bucaksız bir dijital bankacılık deneyimi sunuyor hem de Arama Motoru dostu yapısı ve içeriğiyle başarısının sürekliliğini garanti altına alıyor.

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Semrush Partner