Geçtiğimiz hafta AS TV’de Özcan Yazıcı tarafından hazırlanan Sosyalink programına katıldım. Özcan Yazıcı ile birlikte Türkiye’de markaların dijital pazarlama söz konusu olduğunda 2015 sonu itibariyle geldikleri aşama ve 2016 ile birlikte bizleri bekleyen yeni dijital pazarlama trendleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Sosyalink programını kaçıranlar için Stradiji YouTube kanalına videosunu koyduk ve siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmak istedik.

Merkezi Bursa’da bulunan Sosyalink‘in kurucusu Özcan Yazıcı ile tanışıklığımız 2012 yılına kadar gidiyor. Kendisi beni 2012 yılında AKİMED (Aktif İnternet Medyası Derneği) konuşmacısı olarak Bursa’ya davet etmiş, AKİMED üyelerine “Sosyal Medya ile Kişisel Pazarlama” başlıklı bir sunum yapmıştım. Özcan Bey daha sonra Sosyalink’i hayata geçirdi ve şuan Bursa ve çevresine Sosyal Medya İletişim Danışmanlığı ve Dijital Okuryazarlık Eğitim hizmetleri vermekte. Kendisi beni Bursa’da yerel bir TV Kanalı olan AS TV’de Sosyalink programına konuşmacı olarak davet edince, bir an bile düşünmedim. Sosyalink programı AS TV kanalında her Cuma gecesi saat 22:00’de yayımlanıyor, tekrarı ise Pazar sabahı 11:00’da gerçekleşiyor. Programı Astv.com.tr adresinden İnternet üzerinden izleyebilirsiniz. Geçen haftaki söyleşimizi kaçıranlar için videosunu paylaşmak istedim.

Mert Erkal
Ben Mert Erkal, nam-ı diğer “İnternet’in Son Ütücüsü”. Gemi inşa mühendisi olmama rağmen kendimi bildim bileli bilgisayarlara ve internete karşı büyük bir tutkum vardı. Bu tutkum beni 10 senelik işimden ayrılıp kendi yolumda yürümek konusunda cesaretlendirdi. 2009 yılında Stradiji Dijtal Pazarlama‘yı kurdum, o gün bu gündür Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve ASO (App Store Optimization) konularında danışmanlık hizmeti veriyorum.