Video SEO: Gömülü Videolar Arama İçin Nasıl Optimize Edilir?

Bu teknikleri kullanarak videolarınızı optimize edebilir, görünürlüklerini ciddi şekilde artırabilirsiniz.

Video SEO, Google ve YouTube gibi arama motorlarında görünürlüklerini ve sıralamalarını iyileştirmek için videolarınızı optimize etme uygulamasıdır ve trafik ve etkileşim sağlamak için güçlü bir araçtır.

Video SEO’ya başlamak için içeriğiniz için doğru anahtar kelimeleri seçmeniz ve bunları video başlıklarınızda, açıklamalarınızda ve etiketlerinizde stratejik olarak kullanmanız gerekir.

Giderek daha fazla insan akıllı telefonlarında ve tabletlerinde video içeriği tükettiğinden, video içeriğinizi mobil cihazlar için optimize etmeniz de önemlidir.

YouTube’daki videolarınızın performansını artırmak için güçlü bir abone tabanı oluşturmaya, beğenileri ve yorumları teşvik eden ilgi çekici içerikler oluşturmaya ve zaman içindeki performansınızı izlemek için YouTube’un yerleşik analiz araçlarından yararlanmaya odaklanmalısınız.

YouTube’a ek olarak, videolarınızın Vimeo, Dailymotion ve Facebook gibi diğer platformlardaki görünürlüğünü artırmak için de video SEO’yu kullanabilirsiniz.

SEO için video içeriği oluştururken hedef kitlenizi aklınızda tutmanız ve hem bilgilendirici hem de eğlendirici içerikler oluşturmanız önemlidir.

Videolarınızı sitenize yerleştirerek ve arama motorları için optimize ederek web sitenize trafik çekmek için video SEO’yu da kullanabilirsiniz.

Videolarınızın SEO’sunu iyileştirmeye yönelik diğer taktikler arasında içeriğinize altyazı eklemek, arama motorlarının içeriğinizi daha kolay taramasına yardımcı olmak için video site haritaları oluşturmak ve videolarınız hakkında ek bağlam ve meta veriler sağlamak için şema işaretlemesini kullanmak yer alır.

Video SEO çalışmalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için sonuçlarınızı takip etmeniz ve videolarınızın performansına göre stratejinizi gerektiği gibi ayarlamanız önemlidir.

Video SEO karmaşık ve zaman alıcı bir süreç olsa da artan trafik, etkileşim ve marka bilinirliği açısından oldukça faydalı olabilir.

Vimeo.com’da yayımlanmış olan rehber yazı, Video SEO konusunda size harika bir yol haritası sunacaktır.

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir