Türk Girişimciler için Uluslararası SEO Taktikleri

Türkçe SEMrush webinar serimizin üçüncüsünde, Metro Market’in Teknik SEO direktörü Emirhan Yasdıman’ı ağırladık. Emirhan, 10 yılı aşkın sürede edindiği uluslararası SEO ve dijital pazarlama tecrübelerini bizimle bir sunum üzerinden paylaştı.

Webinarın YouTube video kaydını, Emirhan’ın sunumunu ve hazırladığı Google Sheet dökümanının linkini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı ekonomik durum ve Türk lirasının düzenli değer kaybından dolayı, giderek daha fazla Türk girişimcisi yurt dışına mal ve servis satmaya çalışıyor. Uluslararası SEO,  doğru şekilde yapıldığında küçük işletmelerin dahi büyük kazanımlar elde edebileceği çok önemli bir yatırıma dönüşmüş durumda.

“Uluslararası SEO’nun temeli, dogru pazarda, pazara özel optimizasyonları gerceklestirmektir.” – Emirhan Yasdıman

Uluslararası SEO çalışmalarında doğru pazarı seçmek ve ön araştırma safhasına yeterli vakti ayırmak çok önemli. İşte tam da bu noktada tecrübe devreye giriyor.

SEMrush video içerik ekibini yöneten Anton Shulke ile düşündük taşındık ve Uluslararası SEO konusunda dünya çapında tecrübeye sahip, Trivago’nun Global SEO ekibini 2 yıl boyunca başarıyla yönetmiş Emirhan Yasdıman‘ı bir webinarda ağırlamaya karar verdik. Sağolsun, kendisi bizi kırmadı, üstüne harika bir sunum hazırladı ve uluslararası SEO çalışmalarında kullanabileceğiniz bir rakip site analiz dökümanı yarattı.

1 saate yakın süre boyunca Uluslararası SEO konusunda önemli detayları konuştuk ve katılımcıların sorularını süremiz yettiğince cevaplamaya çalıştık. Webinarın YouTube video kaydını aşağıda izleyebilirsiniz:

https://youtu.be/F_dBtK-VGew?t=180

“Dış pazarlarda başarı için, her alanda yerel rakiplerinizden bir adım önde olmanız gerekiyor.” – Emirhan Yasdıman

Emirhan Yasdıman’ın “Türk Girişimciler için Uluslararası SEO Taktikleri” Sunumu

Emirhan tarafından Uluslararası SEO çalışmalarına ilgi duyanlar için hazırlanmış, SEMrush API ile hedef ülke rakip site analizi yapmak için kullanabileceğiniz Google Sheet dökümanının linki

Uluslararası SEO ile ilgili sorularınız ve danışmanlık almak için Emirhan ile Twitter üzerinden iletişime geçebilirsiniz: Emirhan

2020 Ocak ayından başlayarak Emirhan ile birlikte canlı yayımlanacak şekilde site analiz yayınları planlamaktayız. Bizi takip etmeye devam edin!

 

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar