Popüler Yazılar

Son Yazılar

Semrush Partner

Dijital PazarlamaE-ticaret
639 okunma

Kullanıcılarınıza Güven Veren Mobil Uygulama

  Bir mobil uygulamanın en büyük özelliği kullanıcıya fayda sağlamak üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Mobil uygulama dünyasında acı bir gerçek var: Kullanıcılar faydalı olmayan uygulamaları tercih etmez. Peki uygulamanızı nasıl…
good-barber-indirim-kuponu

 

Bir mobil uygulamanın en büyük özelliği kullanıcıya fayda sağlamak üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Mobil uygulama dünyasında acı bir gerçek var: Kullanıcılar faydalı olmayan uygulamaları tercih etmez. Peki uygulamanızı nasıl daha faydalı hale getirebilirsiniz? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Web sitelerinde flash teknolojisinin popüler olduğu dönemleri hatırlayanlar vardır, o dönemlerde yanarlı dönerli bir sürü flash Web sitesiyle karşılaşıyorduk. Flash teknolojisiyle yapılmış olan Web siteleri oldukça güzel görünüyorlardı ancak daha ötesinden bahsedemiyorduk, sadece çok çekici görünüyorlardı ve daha fazlası yoktu. Günümüzde birçok mobil uygulama da, tarihe karışmış olan Flash teknolojisiyle yapılmış Web siteleri gibi, oldukça çekici bir görünüm sunarken kullanıcıya herhangi bir fayda sağlamıyor. Kullanıcılar da teknolojiyi yakından takip ettiği için bir mobil uygulamanın kalitesini aşağı yukarı anlayabilecek düzeye ulaştı. Bu sebeple eğer ki bir mobil uygulamak kullanıcının işine yaramıyorsa, akıllı telefonda yeri yoktur.

Diyelim ki bir alışveriş uygulamanız var ve ürün yelpazesiyle geniş bir kitleye hitap ediyor. Kulanıcıların mobil uygulamanızı seçmesi için birkaç sebebe ihtiyacı var.

  • Uygulamanız her işletim sisteminde ve her marka modelde optimize şekilde çalışıyor mu?
  • Uygulamanız kolay kullanılabilir şekilde tasarlanmış mı?
  • Uygulama faydalı mı, kullanıcıya ekstra bir fayda sağlıyor mu?

Temel sebeplerin üzerine ekleyebileceğimiz çok sayıda sebep bulabiliriz ancak fazla uzatmak istemedik. Ayrıca kullanıcının sorguladığı bir başka konu da var ki bu gerçekten çok önemli; “Diğer uygulamalar çok daha iyi mi?”. Eğer kullanıcı uygulamanıza rakip olan diğer uygulamalar arasından bir tanesine göz attığında, o uygulamanın daha iyi olduğuna karar verirse bir kişiyi kaybettiniz demektir. Bu noktada hem süper-optimize bir uygulama yapmak hem de daima rakiplerinizin bir adım önünde olmak zorundasınız.

Kullanıcı uygulamanızı kullanışlı ve faydalı bulduysa, kullanıcıyla uygulama arasında bir sadakat ilişkisi başlar. Bu her firma ve kişi için oldukça önemli bir kavramdır, kullanıcının güvenini kazanmak oldukça zor bir iştir ve sadakat ilişkisi kurulduktan sonra hassasiyetle sürdürülmeye çalışılmalıdır. Kullanıcılarınıza küçük sürprizler yapmaktan kaçınmadan, dikkat çeken yenilikler bu ilişkiyi sürdürmenize yardımcı olacaktır. Örneğin bir kampanya başlattınız ve kullanıcılarınıza bu kampanyada kullanabilecekleri indirim kuponları hediye edebilirsiniz.

m-couponing-good-barber

Özellikle bayram gibi özel dönemlerde  indirim kuponları birçok kullanıcının dikkatini çekecek, güven duygusunu artırarak sadakati perçinleyecektir. Bu arada bayram demişken, bayramınızı şimdiden kutlarız.

Bir Mobil Uygulamanız Yok Mu?

Şu ana kadar bahsettiklerimizi gerçekleştirebileceğiniz bir mobil uygulamanız yok mu? O zaman bu yazıyı okuyarak boş yere vakit kaybettiğinizi söyleyemeyiz, çünkü hızlı ve düşük bütçeyle oluşturabileceğiniz bir uygulama platformu var. GoodBarber, hem her platforma ve işletim sistemine uygun mobil uygulama hazırlamanızı sağlıyor hem de yukarıda bahsettiğimiz indirim kuponu eklentisiyle birbirinden faydalı dijital kampanyalar hazırlamanıza imkan tanıyor. İndirim kuponlarının yanı sıra Sadakat Kartı ve Kulüp Kartı gibi özellikleri projenize ekleyerek kullanıcılarınıza daha faydalı mobil uygulamalar ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu tür özelliklerin hepsi istatistiki olarak kayıt altına alınmakta ve kullanıcılarınızın alışkanlıklarını incelemenize ve buna uygun kampanyalar oluşturmanıza yardımcı olacak raporlama sistemlerini de içermektedir. GoodBarber ile ihtiyacınız olan kullanıcı verisini de inceleyebilir ve birbirinden başarılı kampanyalar yürütebilirsiniz.

Paylaş!