primer by google

Google’ın pilot program olarak başlattığı Google Primer, dijital strateji ve reklamcılık konusunda eğitici bilgiler vermeyi amaçlayan bir mobil uygulama. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilen uygulamayı dijital pazarlama konusunda kendisini geliştirmek isteyenler için inceledik.

Şimdilik bir pilot proje olarak başlayan Primer, Android veya iOS akıllı telefonu olan herkesin kullanabileceği basit ve eğlenceli bir uygulama. Dijital reklam, içerik yönetimi, kullanıcı deneyimi gibi birçok farklı konuda senaryolarla karşınıza çıkan Primer’de, her senaryo sonrası yapacağınız mini testle kendinizi sınayabilirsiniz. Her hafta yeni senaryolar eklenen uygulamada, e-posta pazarlaması, mobil uyumluluk, pazarlama ve dijital ölçümleme gibi birçok konu işleniyor. Offline olarak da çalışabilen uygulamayı kullanarak; her konu için en fazla beş dakikanızı ayırıp Google ekibi tarafından hazırlanmış ipuçlarını öğrenme şansınız var. Dijital dünyayla ilgilenen herkesin cebinde olması gerektiğini düşündüğümüz Primer uygulamasını, Google Play ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

google primer iglenenen kart ornegi

Küçük bir senaryoyla başlayıp sonrasında ipuçları aldığınız ve en sonda yer alan soruları cevaplayarak kullandığınız Primer’de, hoşunuza giden bir kartı iğneleyerek favorilerinize ekleyebiliyorsunuz. Bir konuya göz atarken uygulamayı kapattığınızda, konuya kaldığınız yerden devam etme şansınız da var. Şu an sadece ingilizce içerikle sunulan Primer’in, yakın zamanda farklı dillerde versiyonlarını da görebiliriz. Anlaması çok zor olmayan sade bir dille yazıldığı için İngilizce’yi çok iyi bilmenize gerek yok, konuyu hemen anlamanız mümkün.

Web siteniz ve dijital reklam kampanyalarınız için temel ipuçları barındıran uygulamada, zamanla daha derinlemesine içeriklerin yer alacağını tahmin ediyoruz. Uygulamada yer alan konular çoğumuzun bildiği konular olabilir ancak her konuyu çok iyi bilmiyor olabiliriz, bu açıdan belki de daha önce duymadığınız ya da bildiğinizden daha farklı yönleriyle ele alınan bir konuyla karşılaşarak yeteneklerinize yetenek katabilirsiniz.

google primer ornegi

Özellikle E-ticaret ve AdWords konularında sıkıntılar yaşadığınız konu başlıkları varsa, işinize yarayan konuyu seçip detaylı bilgi alabilir ve stratejinizi zenginleştirebilirsiniz. İnternete bağlı olsanız da olmasanız da çalışabilen Primer uygulamasının Google’da çalışan bir grup pazarlama uzmanı tarafından ortaya çıkarıldığını da belirtmek isteriz. Günümüzde benzer kaynaklara ulaşmak çok zor olmasa da, ihtiyacımız olan bilgiyi sadeleştirilmiş halde ve güçlü bir isimden almak artık mümkün. Hemen indirin!

google play

Primer’i Google Play’den indirmek için tıklayın!

 

app store

Primer’i App Store’dan indirmek için tıklayın!

 

Emre Ercan on LinkedinEmre Ercan on Twitter
Emre Ercan
Expert at Stradiji
Emre Ercan
1983 Eskişehir doğumludur.
Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 6 sene boyunca Vodafone Türkiye bünyesinde çeşitli görevlerde yer almıştır. Buradaki görevinden sonra Medya / Reklam sektörüne geçiş yapıp People Initiative bünyesinde raporlama ve planlama görevlerini üstlenmiştir. 2013 yılından bu yana Stradiji'de SEO ve Dijital Pazarlama uzmanlığı görevini yürütmektedir. Bağımsız olarak fotoğrafçılık ve müzisyenlik de yapmaktadır.