Google Primer ile Dijital Pazarlama Dersleri

Google’ın pilot program olarak başlattığı Google Primer, dijital strateji ve reklamcılık konusunda eğitici bilgiler vermeyi amaçlayan bir mobil uygulama. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilen uygulamayı dijital pazarlama konusunda kendisini geliştirmek isteyenler için inceledik.

primer by google

Şimdilik bir pilot proje olarak başlayan Primer, Android veya iOS akıllı telefonu olan herkesin kullanabileceği basit ve eğlenceli bir uygulama. Dijital reklam, içerik yönetimi, kullanıcı deneyimi gibi birçok farklı konuda senaryolarla karşınıza çıkan Primer’de, her senaryo sonrası yapacağınız mini testle kendinizi sınayabilirsiniz. Her hafta yeni senaryolar eklenen uygulamada, e-posta pazarlaması, mobil uyumluluk, pazarlama ve dijital ölçümleme gibi birçok konu işleniyor. Offline olarak da çalışabilen uygulamayı kullanarak; her konu için en fazla beş dakikanızı ayırıp Google ekibi tarafından hazırlanmış ipuçlarını öğrenme şansınız var. Dijital dünyayla ilgilenen herkesin cebinde olması gerektiğini düşündüğümüz Primer uygulamasını, Google Play ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

google primer iglenenen kart ornegi

Küçük bir senaryoyla başlayıp sonrasında ipuçları aldığınız ve en sonda yer alan soruları cevaplayarak kullandığınız Primer’de, hoşunuza giden bir kartı iğneleyerek favorilerinize ekleyebiliyorsunuz. Bir konuya göz atarken uygulamayı kapattığınızda, konuya kaldığınız yerden devam etme şansınız da var. Şu an sadece ingilizce içerikle sunulan Primer’in, yakın zamanda farklı dillerde versiyonlarını da görebiliriz. Anlaması çok zor olmayan sade bir dille yazıldığı için İngilizce’yi çok iyi bilmenize gerek yok, konuyu hemen anlamanız mümkün.

Web siteniz ve dijital reklam kampanyalarınız için temel ipuçları barındıran uygulamada, zamanla daha derinlemesine içeriklerin yer alacağını tahmin ediyoruz. Uygulamada yer alan konular çoğumuzun bildiği konular olabilir ancak her konuyu çok iyi bilmiyor olabiliriz, bu açıdan belki de daha önce duymadığınız ya da bildiğinizden daha farklı yönleriyle ele alınan bir konuyla karşılaşarak yeteneklerinize yetenek katabilirsiniz.

google primer ornegi

Özellikle E-ticaret ve AdWords konularında sıkıntılar yaşadığınız konu başlıkları varsa, işinize yarayan konuyu seçip detaylı bilgi alabilir ve stratejinizi zenginleştirebilirsiniz. İnternete bağlı olsanız da olmasanız da çalışabilen Primer uygulamasının Google’da çalışan bir grup pazarlama uzmanı tarafından ortaya çıkarıldığını da belirtmek isteriz. Günümüzde benzer kaynaklara ulaşmak çok zor olmasa da, ihtiyacımız olan bilgiyi sadeleştirilmiş halde ve güçlü bir isimden almak artık mümkün. Hemen indirin!

google play
Primer’i Google Play’den indirmek için tıklayın!

 

app store
Primer’i App Store’dan indirmek için tıklayın!

 

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Semrush Partner