Markanıza Özel Bir Kurumsal SEO Eğitimi

Web sitenizin SEO performansından memnun değilsiniz ve durumu acilen tersine çevirme arayışı içerisindesiniz. Dijital pazarlama ekibinizin SEO ile ilgili tecrübeleri sınırlı ve nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini bilmiyorlar.

seo eğitimi

Dijital Pazarlama ya da IT ekibinizden hevesli bir personelinizi kurban olarak seçiyorsunuz ve onu birkaç günlük bir kurumsal SEO eğitimine gönderiyorsunuz. Hikaye size de çok bilindik geldi, değil mi? Biz bu hikayeyi yeni baştan nasıl yazıyoruz, gelin hep birlikte göz atalım..

Eğitim sonrası beklentiniz, eğitime gönderdiğiniz kişinin, birkaç günlük, “pratik uygulamalarla bezenmiş” SEO eğitiminden döner dönmez birikmiş tüm sorunlara acil çözümler üretmesi ve kısa süre içerisinde performans artışı sağlaması.

Ancak işler hiç de umduğunuz gibi gitmiyor ve personeliniz önemli SEO sorunları karşısında bocalıyor. Hangi SEO uygulamasının sizin için en iyi geri dönüşü sağlayacağına bir türlü karar veremiyor. Aldığı eğitimde yanlış bir SEO uygulamasının ciddi sonuçları olacağını öğrendiği için de, giderek daha fazla baskı altında kalıyor ve sorumluluk almaktan kaçınıyor. Uzun lafın kısası, eğitim umduğunuz faydayı sağlamıyor.

Stradiji olarak sadece size özel farklı bir SEO eğitim senaryosu yazıyoruz.

Farklı Bir SEO Eğitimi Mümkün:

Bizce SEO eğitimi sitenize ve bir SEO çalışmasından beklentilerinize özel olmak durumundadır. SEO gibi son derece dinamik ve şartları günden güne hızla değişen bir alanda, örnek uygulamalarla dolu bir SEO eğitimi bile çoğu zaman yetersiz kalabilmektedir. Çünkü her kurumun ihtiyaçları ve bulunduğu pazarın dinamikleri ciddi değişkenlikler gösterebilmektedir.

Bu bağlamda her kurum ve bulunduğu pazar kendine has dinamiklere sahiptir ve biriciktir. Her kurum için geçerli tek bir SEO reçetesi yazmak mümkün değildir.

Nasıl SEO Uzmanı Olunur başlıklı yazımızda detaylı olarak belirttiğimiz gibi, günümüzde SEO artık bir pek çok farklı disiplinin bir araya geldiği, oldukça karmaşık bir prosese dönüşmüş durumda. Geldiğimiz noktada maalesef artık hap çözümler üretmek mümkün değil. Sizi ve markanızı baz almayan bir SEO eğitiminin uzun vadede markanıza ve kurumunuza fayda sağlamayacağına inanıyoruz.

Hemen pek çok farklı çalışmada SEO halen en yüksek dönüşüm oranlarına sahip kanal olarak öne çıkıyor. SEO tek bir kişinin omzuna yüklenmeyecek kadar önemli ve hayati bir pazarlama faaliyetine dönüşmüş durumda. Tek bir kişinin kurban olarak seçildiği kurumsal eğitim programları yerine, kurumsal SEO eğitimini tüm ekibinizin bir parçası olmaktan mutlu olacağı bir başarı hikayesine dönüştürüyoruz.

İşte bu nedenlerle, bizim açımızdan daha zahmetli ve zaman alıcı olsa da, öncesinde sizi ve markanızı tanıyoruz, sonra size özel bir SEO eğitim programı hazırlıyoruz.

İhtiyaçlarınızı Özel Bir SEO Eğitimi:

Öncelikle hedef kitlenizi , pazar dinamiklerini, hedeflerinizi ve SEO stratejinizi öğreniyoruz. Gerekirse SEO stratejinizi birlikte sil baştan yaratıyoruz. Sitenizin SEO analizini yapıyoruz. Eksik kalmış SEO uygulamalarını tespit ediyoruz ve öneri listemizi oluşturuyoruz. Bunları bizzat ofisinizde sizinle paylaşıyoruz. Kurumsal SEO Eğitimini teorik olmaktan çıkartıyoruz; size özel “terzi dikimi” ve dönüşüm odaklı bir kurumsal SEO eğitimi veriyoruz.

Eğitim süresince tespit ettiğimiz önemli SEO uygulamalarını sizinle birlikte bir proje sistemine giriyoruz ve öncelik sırasına göre planlıyoruz. Tüm uygulamaların doğru şekilde hayata geçirilip geçirilmediğini kontrol ederek size teyit ediyoruz. Ayrıca kullandığımız araçları tanıtıyoruz. SEMrush aracının 14 Günlük deneme sürümünü size açıyoruz ve SEMrush projenizi oluşturuyoruz. SEMrush’ı efektif kullanabilmeniz için size destek veriyoruz.

Kurumsal SEO Eğitiminin Avantajları:

  • Teori ağırlıklı ya da siteniz dışından örneklerle bezenmiş bir SEO eğitimi yerine, hedef kitlenizi, dijital pazarlama stratejinizi ve web sitenizi dikkate alan ihtiyaçlarınıza özel bir kurumsal SEO eğitim programı oluşturuyoruz.
  • Tek bir kişinin kurban olarak seçildiği kurumsal eğitim programları yerine, kurumsal SEO eğitimini tüm ekibinizin bir parçası olmaktan mutlu olacağı bir başarı hikayesine dönüştürüyoruz.
  • SEMrush aracını ücretsiz olarak 14 gün deneme hakkı sunuyoruz. Eğitim öncesinde SEMrush projenizi oluşturuyoruz ve eğitim süresince SEMrush kullanımı ile ilgili know-how paylaşımında bulunuyoruz.
  • Eğitim sonrası SEO performansınızı iyileştirmek için bir iyileştirmeler listesini sizinle paylaşıyoruz ve yapılıp yapılmadığının takip ettikten sonra sizinle teyitleşiyoruz.
  • Eğitimlerimiz genelde birkaç günden çok daha uzun sürüyor. Tüm kavramların sizin tarafınızdan çok iyi şekilde kavrandığından emin olmadıkça bizden kurtulamıyorsunuz 🙂

Bu Hikayenin Sonu Mutlu Bitiyor:

Ne dersiniz? Birlikte başarı hikayesi yazmaya var mısınız? Cevabınız evetse, sizi hemen buraya alalım: Kurumsal SEO Eğitimi için İletişime Geçin

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar