Google Web Yöneticisi Araçları Search Console Dönüştü

Bugün Google Web Yöneticisi Araçları (Google Webmaster Tools) hesabınıza giriş yaptığınızda bir değişiklik fark ettiniz mi? Google resmi blogundan yaptığı bir duyuruyla Google Web Yöneticisi Araçları’nın adını “Search Console” olarak değiştirdiğini bildirdi.

google search console

Google tarafından 10 yıl önce aktif hale getirilen, gerek web yöneticilerine ve gerekse de biz SEO danışmanlarına çok büyük faydalar sağlayan Google Web Yöneticisi Araçları’nın yeni adı “Search Console” oldu. Değişiklik bir saat kadar önce Google resmi blogundan ilan edildi.

Son birkaç yılı hariç tutarsak, 10 yıllık süreçte Google Web Yöneticisi Araçları çok büyük değişime uğramamıştı. Ancak özellikle geçtiğimiz yılın Aralık ayında Google bizlerin de katıldığı bir anket düzenledi ve ciddi geri bildirimler aldı. Mayıs ayı başında Google Arama Analizi Özelliğini Duyurdu başlıklı haberimizde çok taze bir gelişmeyi sizlerle paylaşmıştık.

Anlaşılan o ki, Google bu yeni marka adı ile henüz bilmediğimiz pek çok yeni özelliği de devreye almayı hedefliyor. Bizler açısından oldukça sevindiri olan bu gelişmeyi sizlerle de paylaşmak istedik. Search Console ile ilgili güncel gelişmeleri takip etmeye ve sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Semrush Partner