google search console

Bugün Google Web Yöneticisi Araçları (Google Webmaster Tools) hesabınıza giriş yaptığınızda bir değişiklik fark ettiniz mi? Google resmi blogundan yaptığı bir duyuruyla Google Web Yöneticisi Araçları’nın adını “Search Console” olarak değiştirdiğini bildirdi.

Google tarafından 10 yıl önce aktif hale getirilen, gerek web yöneticilerine ve gerekse de biz SEO danışmanlarına çok büyük faydalar sağlayan Google Web Yöneticisi Araçları’nın yeni adı “Search Console” oldu. Değişiklik bir saat kadar önce Google resmi blogundan ilan edildi.

Son birkaç yılı hariç tutarsak, 10 yıllık süreçte Google Web Yöneticisi Araçları çok büyük değişime uğramamıştı. Ancak özellikle geçtiğimiz yılın Aralık ayında Google bizlerin de katıldığı bir anket düzenledi ve ciddi geri bildirimler aldı. Mayıs ayı başında Google Arama Analizi Özelliğini Duyurdu başlıklı haberimizde çok taze bir gelişmeyi sizlerle paylaşmıştık.

Anlaşılan o ki, Google bu yeni marka adı ile henüz bilmediğimiz pek çok yeni özelliği de devreye almayı hedefliyor. Bizler açısından oldukça sevindiri olan bu gelişmeyi sizlerle de paylaşmak istedik. Search Console ile ilgili güncel gelişmeleri takip etmeye ve sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Mert Erkal on InstagramMert Erkal on LinkedinMert Erkal on TwitterMert Erkal on Youtube
Mert Erkal
Mert Erkal 2009 yılında bugüne, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), SEO Uyumlu İçerik Optimizasyonu, App Store Optimization (ASO), Google Analytics, Dijital Reklam Optimizasyonu, Dönüşüm Optimizasyonu, Online PR Yönetimi ve Lead Generation konularında danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren Stradiji’nin kurucusudur. Stradiji, her ölçekte firmaya dijital pazarlama stratejileri üretir, bu stratejilerin uygulanmasını sağlar ve hizmet verdiği firmaların online ve offline dünyadaki bilinirliğini ve etki alanlarını arttırır. Stradiji aynı zamanda HubSpot Solutions Partner programı üyesidir.