Google My Business Telefon

Pek çok firma  Google My Business (GMB) hizmetini kullanıyor, ancak büyük çoğunluğu henüz telefonla destek alabileceğinden haberdar değil. Google My Business hizmetinde sorun yaşıyorsanız,  artık telefonla Google’dan destek almayı tercih edebilirsiniz. 

Özellikle son aylarda kullanıcıların sıklıkla Google My Business hizmetinin kontrolünü kaybettiğine dair bilgiler alıyoruz . Bir firma çalışanı hesap ayarlamalarını yaptıktan sonra firmadan ayrıldığında, firma yetkililerinin erişimi olmadan sayfa ortada kalabiliyor. Bu senaryo çoğunlukla karşımıza çıkıyor. Sorunla karşılaşan firma yetkililerine “Telefonla destek almayı denediniz mi?” diye sorduğumuzda, öyle bir şeyden haberleri olmadığını söylüyorlar.  Normal şartlarda -telefon desteği haricinde- My Business hesabınızı geri almaya çalıştığınızda haftalarca beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Kaybettiğiniz vakit içerisinde Google My Business hizmetinin bağlı olduğu fonksiyonlardan mahrum kalmak küçükten büyüğe birçok firma için ciddi kayıp yaratabiliyor. İster firma yetkilisi olun, ister SEO uzmanı, bu kadar çok vakit kaybetmek istemiyorsanız, telefonla destek almanın yollarını arama zamanı gelmiş demektir.

Beklemeye Son Verin ve Telefonla Destek Alın

Google geçtiğimiz aylarda canlı destek sistemini güncelleyerek son halini şu şekilde bulabilirsiniz; Google My Business İş bilgilerinizi düzenleme

Önemli Not: Google My Business canlı destek hattı Pazartesi ve Cuma günleri 10:00 ila 18:00 arasında hizmet vermektedir, bu günler ve saatler dışında ulaşılamaz.

Eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, telefonla destek almak biraz zor olabilir. Aşağıdaki ekran görüntülerine göz atarak telefonla destek alabilirsiniz:

Google My Business Telefon Destek

Google My Business Yardım sayfasında “Bize Ulaşın” linkine tıklayın.

Google My Business telefonla destek adımları -2

İşletmemin sahipliği veya işletmeme erişim tıklayın.

Google My Business telefonla destek adımları -3

Diğer sorunlar tıklayın.

Google My Business telefonla destek adımları -4

“Çağrı isteğinde bulunun” tıklayın.

Google My Business telefonla destek adımları -5

Firmayla ilişkinizi tanımlayın ve Google My Business hesabını nasıl yönettiğinizi belirleyin.

Google My Business telefonla destek adımları -6

Bilgileri doldurun ve “Beni Ara” butonuna tıklayın.

Gördüğünüz gibi, hiç de zor değil! Şimdi yukarıdaki adımlara kısaca tekrar göz atalım;

  1. Google My Business İş bilgilerinizi düzenleme sayfasından “Bize Ulaşın” tıklayın,
  2. “İşletmemin sahipliği veya işletmeme erişim” tıklayın.
  3. “Diğer sorunlar” tıklayın.
  4. “Çağrı isteğinde bulunun” tıklayın.
  5. Firmayla ilişkinizi tanımlayın ve Google My Business hesabını nasıl yönettiğinizi belirleyin.
  6. Bilgileri doldurun ve “Beni Ara” butonuna tıklayın.

Google My Business Telefon Yardımıyla İlgili İpuçları:

Bu hizmet Google tarafından 2013 yılında devreye alındı ve Google’ın kendi kadrosuna dahil olmayan ekipler tarafından verilmekte. Ancak canlı destek hattı oldukça başarılı ve sorunlarınızla ilgilenen çalışanlardan oluşmakta.  Telefonla destek hizmeti, Google My Business sayfanızla ilgili herhangi bir konuda yardımınıza koşmaktadır. Görüşme esnasında sayfanızda oluşmuş hataların düzeltilmesi için yardım isteyebilirsiniz. Yardım istediğiniz herhangi bir hatalı durum görüşme sırasında düzeltilmektedir.

Unutmayın, Google telefonun ucunda ve size etmek için hazır bulunuyor, bu fırsatı kendi lehinize çevirin!

Emre Ercan on LinkedinEmre Ercan on Twitter
Emre Ercan
Expert at Stradiji
Emre Ercan
1983 Eskişehir doğumludur.
Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 6 sene boyunca Vodafone Türkiye bünyesinde çeşitli görevlerde yer almıştır. Buradaki görevinden sonra Medya / Reklam sektörüne geçiş yapıp People Initiative bünyesinde raporlama ve planlama görevlerini üstlenmiştir. 2013 yılından bu yana Stradiji'de SEO ve Dijital Pazarlama uzmanlığı görevini yürütmektedir. Bağımsız olarak fotoğrafçılık ve müzisyenlik de yapmaktadır.