Semrush ile SEO Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir?

İçerik pazarlamasına yatırım yapan markaların önündeki en büyük engel, hem SEO uyumlu hem de ilgi çekici ve okuyucu etkileşimi yaratan içerikler üretmek. Peki, bu nasıl mümkün olabilir?

icerik bulutu webinar mert erkal

Semrush İçerik Pazarlaması modülü bu konuda dertlere derman olabilir.  SEO uyumlu içerik üretimi söz konusu olduğunda Semrush’ın kapasitesini merak edenleri, 19 Aralık Çarşamba günü saat 16:00 – 17:00’da  İçerik Bulutu Akademi ile birlikte organize edeceğimiz  “Semrush ile SEO Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir”  başlıklı webinara davet ediyoruz.

Stradiji olarak İçerik Bulutu‘nu ve yaptığı işleri takdir ediyoruz. Bu bağlamda öncelikle İçerik Bulutu ile çalışan markalara yönelik icerikbulutu.com’dan SEO Uyumlu İçerik Talebi Rehberi blog yazısını yayımladık. Bununla da yetinmedik, İçerik Bulutu blogunda yayımlanan Semrush ile SEO Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir? başlıklı uzunca bir yazı yayımladık. Bu yazının çok ilgi görmesi üzerine, olası soruları cevaplandırmak ve örneklerle pekiştirmek için Semrush’ın SEO uyumlu içerik üretme kapasitesini gözler önüne seren bir webinar düzenlemenin çok faydalı olacağına hep birlikte karar verdik.

19 Aralık Çarşamba günü saat 16:00 – 17:00’da  İçerik Bulutu Akademi ile birlikte organize edeceğimiz  “Semrush ile SEO Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir”  başlıklı Webinara  kayıt olmak için bu linki kullanabilirsiniz:

31.12.2018 – Güncelleme – Webinar Kaydı

Webinar Akışı:

SEMrush içerisinde yer alan Content Marketing Toolkit (İçerik Pazarlaması Araçları), bir içeriğin ön araştırması, içerik üretimi aşamasında SEO açısından dikkate alınması gerekenler ve içerik yayımlandıktan sonra performans takibi gibi önemli konularda size destek oluyor. SEMrush araçları geliştirirken içerik üreten bir profesyonelin ya da markanın gereksinim duyacağı tüm iş akışını dikkate almış. İçeriği yazmak ya da yazdırmak dışında geriye kalan tüm görevleri bu aracı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. SEMrush İçerik Pazarlaması Araçları ile yapabileceğiniz bazı işler şunlar;

● Yeni içerik fikirleri oluşturabilirsiniz,

● İçerik konunuza ilgi duyan kullanıcıların İnternet’te yaptıkları arama sorgularını bulabilirsiniz,

● Hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek yazı başlıkları oluşturabilirsiniz,

● Yazı konunuz ile ilgili daha önce yayımlanmış başarılı (rakip) içerikleri keşfedebilirsiniz,

● Google arama motorunda muhtemel rakiplerinizi tespit ederek üretilmesi gereken içeriğin kelime sayısını ve zorluk derecesini bulabilirsiniz,

● En iyi SEO uygulamalarını kullanarak metninizi nasıl optimize etmeniz gerektiğine dair öneriler alabilirsiniz.

Üstelik tüm bunlara sadece bir anahtar kelime sorgulaması yaparak 30 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Sadece bunlarla da sınırlı değil; Semrush’dan elde ettiğiniz bilgilerle İçerik Bulutu’ndan talep ettiğiniz içeriğin ne kadar optimize olduğunu bir Google dökümanı ya da WordPress blogunuzun editör paneli üzerinden kontrol edebilirsiniz.

SEMrush İçerik Pazarlaması Araçları modülünü kullanarak SEO uyumlu içerik nasıl oluşturulur, Webinar süresince adım adım aşağıdaki başlıklar üzerinden gideceğiz:

1. Konuyu araştırın: İlham veren konular bulun
2. Bakış açınızı bulun: Bir konuyu daraltın
3. Mükemmel başlığı bulun
4. İçerik uzunluğunu ve dilini optimize edin
5. Metni SEO dostu hale getirin
6. İçerik performansını takip edin

Webinar Katılımcılarını Bekleyen Sürprizler:

Stradiji olarak Semrush ortaklık programı üyesiyiz. SEMrush paketlerini bizim üzerimizden satın almanız ve kullanmaya devam etmeniz durumunda komisyon almayı hak ediyoruz. Karşılık olarak SEMrush eğitimi, proje kurulumu ve güncel SEO trendleri hakkında soru cevap desteği sağlıyoruz. Bu şekilde bütçesi nispeten düşük startup’lar ve markalar için alternatif bir SEO danışmanlık hizmeti oluşturduk.

Bu webinar ile amacımız hem Semrush özelinde verdiğimiz hizmetlerimizi tanıtmak, hem de Semrush’ın SEO uyumlu içerik üretmekteki hünerlerini gözler önüne sermek. Konuya ilgi duyanları webinara katılmaya davet ediyorum. SEMrush ile ilgili güzel bir sürpriz sizi bekliyor olacak 🙂 Kayıt için:

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir