SEOZONE 2015 SEO Konferansı Başlıyor

Dünyanın pek çok şehrinde SEO konferansları gerçekleşiyor. Bu konferanslardan en önemlilerinden biri ise SEOZEO ekibi sayesinde 3.yıldır üst üste İstanbul’da gerçekleşiyor.

Seozone 2015

SEOZONE 2015, bu sene 27-28-29 Kasım 2015 tarihinde, Şişli Marriott Otel’de gerçekleşecek. Stradiji olarak bizim de katılacağımız bu etkinliği SEO meraklılarına tanıtalım istedik.

SEO meraklıları ve takip edenler çok iyi bileceklerdir; 2015 yılı SEO konusunda büyük değişim ve dönüşümlere sahne oldu . Google Mobilegeddon güncellemesi ile birlikte mobil SEO kavramı günlük SEO yaşantımızın önemli bir parçası haline geldi. SEO’ya yeni halkalar eklendi; UX, Kullanıcı Deneyimi gibi kavramları da SEO çalışmalarında dikkate almak durumunda kaldık.

İşte tam da böyle bir yılın son demlerini yaşadığımız bu günlerde,  SEOZONE 2015 konuşmacılarını görünce bir SEO tutkunu olarak ziyadesiyle mutlu oldum. Her ne kadar bu konuşmacıların web sitelerini ve bloglarını düzenli takip ediyor olsak dahi, SEOZONE gibi konferanslarda kendileriyle birebir tanışma ve workshop’larına katılarak deneyimlerini paylaşma fırsatı elde etmek gerçekten paha biçilmez.

Türkiye’de düzenlenen pek çok dijital etkinliğe düzenli katılan biri olarak SEOZONE 2015 konferansının oldukça heyecan verici bir programı olduğunu belirtmeliyim. SEO, Inbound Marketing, Content Marketing vb. dendiğinde akla gelen en popüler markaların temsilcilerinden 3 gün boyunca SEO ve İçerik Pazarlaması konusunda en son gelişmeleri öğrenebileceğiniz konferansın programı şöyle:

 1. gün; 27 Kasım 2015: SEOZone 2015, SEO Konferansı
 2. gün; 28 Kasım 2015: icerik.com‘un katkılarıyla Contentzone içerik pazarlaması konferansı
 3. gün; 29 Kasım 2015: SEO Workshop’ları

Konuşmacı ve katılımcı listesine göz attığımızda, yakından tanıdığımız isimler olduğunu görüyoruz;

Konferansta gündeme gelecek bazı önemli konu başlıkları şunlar:

 • Searchmetrics kurucusu Marcus Tober, Searchmetrics verilerine göre mobil ve masaüstü aramalardaki sıralama faktörlerinden bahsedecek.
 • SEOzeo kurucusu Yiğit Konur, SEO Stratejierinde Semantik Anahtar Kelime Analizinden bahsedecek.
 • Geçtiğimiz sene MozCon’un en başarılı sunumlarından birini yapan Richard Millington, “SEO Çalışmaları için Online Komüniteler İnşaa Etmek” sunumunu yapacak.
 • Deepcrawl’un yöneticilerinden Mark Thomas, teknik SEO’nun inceliklerinden bahseden bir sunum yapacak.
 • SEO dünyasının popüler isimlerinden Marcus Tandler, daha önce TED’de de anlattığı ve ismiyle özdeşleşmiş “Arama Motorlarının Geleceği” sunumunu yapacak.

Etkinliğe katılmanın sağlayacağı faydaları şöyle özetleyebiliriz;

 • Dünyaca ünlü markalarla çalışmış lider danışmanlar, bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor olacaklar.
 • Eş zamanlı iki farklı oturum dahilinde, ilgi alanınıza ve uzmanlığınıza en uygun olan çalıştayı seçme fırsatınız var. Dolayısıyla programınızı iyi ayarlamanızı tavsiye ederim. Özellikle SEO konusu olarak kendinizi yetkin hissetmediğiniz konulardaki workshop’lara katılmak iyi olabilir (Bu arada biz de Stradiji olarak etkinlikte bol bol not alacağız ve daha sonra bir blog yazısı ile öğrendiklerimizi paylaşacağız!)
 • Bolca teorik bilginin paylaşıldığı bir etkinlik olmaktan ziyade hemen o gün hayata geçirebileceğiniz pratik SEO bilgilerini öğrenmek açısından muazzam bir olanak sunuyor. O nedenle can kulağıyla dinlemenizde fayda var. İngilizce’den Türkçe’ye simultane tercüme de var, dolayısıyla dil bilmeseniz dahi takip edebilirsiniz.
 • Stradiji ekibi ile tanışma fırsatı. Daha ne olsun! 🙂

3 gün boyunca sürecek, toplam 21 konuşmacı ve 700 katılımcıyı ağırlayacak olan konferansta SEOZone 2014‘te olduğu gibi Stradiji olarak biz de bulunacağız. Eğer orada olmayı planlıyorsanız, sizlerle tanışmayı sabırsızlıkla bekliyor olacağız. Bu vesileyle böyle bir organizasyona imza atarak bizlere bu fırsatı sunan SEOZEO ekibini gönülden kutluyorum ve tüm SEO tutkunlarını 3 gün sürecek bu şölene davet ediyorum.

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir