google panda 4.2 güncellemesi

SEO dünyasından gelişmeleri özetlediğimiz yazı dizimizin 16.sıyla karşınızdayız. Bu haftanın en önemli olayı Google Panda 4.2 güncellemesiydi. Gelin hep birlikte bu hafta SEO dünyasında yaşanan önemli gelişmelere göz atalım.

Google Panda 4.2 Güncellemesi Gerçekleşti

Google’un uzun zamandır merakla beklediğimiz Panda 4.2 güncellemesi gerçekleşti. Henüz etkisini ciddi ölçüde hissetmediğimiz bu güncelleme ile ilgili kapsamlı bir analiz yayımlayacağız. Ancak şu aşamada meraklısı için şu bilgileri paylaşalım: Panda, Google’ın ilk sürümünü Şubat 2011’de devreye soktuğu bir filtre. Google Panda algoritmasının ana hedefi, özgün ve zengin içeriklere sahip Web sitelerini arama sonucu sayfalarında daha da yukarı taşımak. Başarılı SEO performansı göstermek için sitenizin kalitesini arttırmanız gerekiyor. Diğer bir deyişle, SEO performansınız söz konusu olduğunda, en kötü Web sayfanız kadar iyisiniz diyebiliriz. 2011 yılında ilk Panda güncellemesinin heyecanıyla yazmış olduğum Teknokulis.com yazımı okumak ister misiniz? O zaman sizi buraya alalım:)  Google Panda güncellemesi ve 2012 yılında SEO dünyasında bizi bekleyen yenilikler – 1

Google Search Console Bug’landı

Google Search Console’da yer alan bir bug (yazılımsal hata) sebebiyle site haritalarında endekslenmemiş görünen sayfaların sayısında artış ya da endekslenen sayfa sayısında düşüş yaşanması söz konusu. Bu durum Google Analisti Garry Illyes tarafından da doğrulandı.

Google Kendi Web Siteleri için SEO Uzmanı Arıyor

Bu bir Zaytung haberi değil, doğru okudunuz. Biraz trajikomik bir durum, ancak Google kendi Web siteleri için SEO uzmanı arayışına çıkmış. Düşünün Google dahi SEO uzmanı arayışına çıkmışsa, SEO’nun geleceği konusunda karamsar olmaya gerek yok, değil mi? 🙂

Google, geçtiğimiz hafta yayınladığı bir iş ilanında, kendi ürünlerinin Web sitelerinin organik trafiğini artırmak amacıyla SEO uzmanı aradığını belirtti. Google’ın bile kendi ürünleri için SEO uzmanına ihtiyaç duyduğunu öğrendikten sonra, kendi Web sitenizin ihtiyacı olup olmadığı konusunda ne düşünürdünüz?

2015’in En İyi Ücretsiz ve Ücretli SEO Araçları

Günümüzde ücretli ve ücretsiz olarak kullanabileceğimiz yüzlerce SEO aracı mevcut. Her araç kendine has avantajlara sahip ve farklı noktalarıyla ön plana çıkıyor. Peki hangi araçları kullanmak daha faydalı? Hepimiz bu sorunun cevabını merak etmişizdir. Konuya açıklık getirmek için ücretsiz SEO araçları ağırlıklı olmak üzere faydalı SEO araçlarını sizler için derledik.

Hemen Uygulanabilecek 7 Mobil Giriş Sayfası İpucu

Çoğu Web Geliştiricisi ve Dijital Pazarlama uzmanı, hala mobil İnternetin öneminin farkında değil. Web siteleri mobil kullanıcılar için yeterince optimize değil ve bu yüzden memnuniyetsizlik yaratan birçok olumsuz sonuç doğuyor. Bu yazıda, mobil İnternet kullanıcılarının rahat etmesini sağlayacak birkaç önemli noktaya değinmek istedik.

Web Sitenizin Düşük Performans Göstermesinin 7 Sebebi

Dijital Pazarlama’da hızlı aksiyon almak ve sürekli gelişme kaydetmek izleyebileceğiniz en doğru stratejidir. Her zaman daha iyisini başarmanın mümkün olduğunu yer aldığımız onlarca projede bizzat deneyimledik. Bu yazımızda Web sitenizin performansını artıracak 7 önemli ipucu bulacaksınız.

Mert Erkal on InstagramMert Erkal on LinkedinMert Erkal on TwitterMert Erkal on Youtube
Mert Erkal
Mert Erkal 2009 yılında bugüne, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), SEO Uyumlu İçerik Optimizasyonu, App Store Optimization (ASO), Google Analytics ve Dijital Reklam Optimizasyonu konularında danışmanlık hizmetleri veren Stradiji'nin kurucusudur. Stradiji, her ölçekte firmaya dijital pazarlama stratejileri üretir, bu stratejilerin uygulanmasını sağlar ve hizmet verdiği firmaların online ve offline dünyadaki bilinirliğini ve etki alanlarını arttırır.