İnternet Girişimcileri için SEO Eğitimi’nden Notlar

20 Haziran Cumartesi günü Dijital Stüdyo ile birlikte İnternet Girişimcisi’nin SEO ile İmtihanı başlıklı bir SEO eğitimi verdim. Meraklısı için eğitime dair notları, hoş enstantaneleri ve etkinlik videosunu paylaşmak istedim.

SEO Başarı Piramidi Eğitimi

Daha önce hiç Urban Station Şişhane’ye yolu düşeniniz var mı bilmiyorum, ancak gerçekten harika bir mekan. Gerek mimarisi ve gerekse eğitim verdiğimiz mekandan manzara açısından müthişti. Hava o kadar güzeldi ki, keşke eğitim için değilde bir başka vesile ile sohbet etmek ve manzaranın keyfini doyasıya çıkartmak için gelmiş olsaydım dedim içimden.

urban station şişhane
Urban Station Şişhane – Manzara Şahane!

Hiç kuşkusuz 6 seneye yakın SEO tecrübesini 8 saatlik bir eğitime sığdırmak mümkün değil. Dolayısıyla katılımcıları çıkmış olduğum SEO yolculuğunda yol arkadaşı olarak gördüğümü ifade ederek sunumuma başladım. Eğitimin ilk bölümünü teorik bilgilerle, öğleden sonra bölümünü ise SEO pratikleri şeklinde organize ettim.

trust

Beni tanıyanlar çok konuşmayı sevmediğimi iyi bilirler. Boş muhabbetleri pek sevmiyorum. Eşime göre işim söz konusu olduğunda fazlasıyla konuşkanmışım. Doğru olabilir. Sherpa kurucusu, “Dijitalin Efendisi” Yakup Bayrak beni cesaretlendirmeseydi ve yorulduğum noktalarda sazı eline almasaydı muhtemelen 8 saatin sonlarına doğru çenemi elime almış olacaktım.

Yakup Bayrak
Yakup Bayrak

Gerek eğitim esnasında ve gerekse sonrasında katılımcıların SEO ile ilgili sorularını cevaplandırdım. Artık ne sormuşsa Murat Salman, biraz gözüm korkmuş gibi 🙂

murat salman
Murat Salman Tarafından Sorguya Çekilirken

Etkinliğimizin dört dörtlük olması için adeta çırpınan “Etkinliklerin Kraliçesi” Dijital Stüdyo’dan Meral Bayrak’a teşekkür etmezsem büyük ayıp etmiş olurum 🙂

meral bayrak
Meral Bayrak

Ve katılımcılar! Sordukları birbirinden ilginç sorularla beni terleten; birlikte gülüp, birlikte kafa patlattığımız. O harika Cumartesi günü benimle 8 saat boyunca SEO yolculuğuna çıkan. Hepinize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Benim için harika bir deneyim ve tecrübe oldu. Bundan sonra da SEO yolculuğunuzda hep yanınızda olacağım. Bu eğitim sadece bir başlangıçtı, asıl macera şimdi başlıyor. Sadece size özel oluşturduğum ve önemli SEO araç ve referanslarını içeren paylaşımlı Google Docs dosyasını düzenli olarak güncellemeye devam edeceğim. SEO gelişmelerini ise blogumuzdan ve Flipboard dergimizden takip edebilirsiniz: https://flipboard.com/@merterkal/stradiji-seo-magazine-384o6ufmy

seo başarı piramidi katılımcıları
SEO Başarı Piramidi Katılımcıları

Etkinliğe dair videoyu ise aşağıda izleyebilirsiniz:

Son bir not ise eğitime katılmak istemesine rağmen, koşulları elvermediği için katılamayanlar için olsun. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. Bu eğitimlerini devamını getirmek açısından beni fazlasıyla cesaretlendirdiniz. Lütfen bizi takip etmeye devam edin. Yeni eğitim tarihlerini yine blogumuzdan duyuruyor olacağız.

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir