ASO

Markanızın Neden Bir Mobil Uygulamaya İhtiyacı Var?

İstatistiklere göre Türkiye’de akıllı telefon kullanım süresi günde ortalama 2 saat 51 dakika ve kullanıcıların %92’si telefonlarıyla ürün ve hizmet araştırması yapıyorlar. Ayrıca Google’ın açıkladığı verilere göre, Amerika ve Japonya’nın…

mobil uygulama oluşturmak için beş neden

İstatistiklere göre Türkiye’de akıllı telefon kullanım süresi günde ortalama 2 saat 51 dakika ve kullanıcıların %92’si telefonlarıyla ürün ve hizmet araştırması yapıyorlar. Ayrıca Google’ın açıkladığı verilere göre, Amerika ve Japonya’nın de içinde bulunduğu 10 büyük ülkede Mobil cihazla İnternete erişen kullanıcılarının sayısı bilgisayarla İnternete giriş yapan kullanıcıların sayısını geçiyor.  Tüm bu verilere rağmen markanız için mobil uygulama geliştirme konusunda tereddüt yaşıyorsanız, işte sizi ikna edecek 5 önemli neden!

Görünürlük

Görünürlüğü bir işletmenin en fazla fayda sağlayacağı kavram olarak kabul edebiliriz. En basit tabiriyle internette görünürlüğe sahip değilseniz, kimsenin firmanızdan, ürün veya hizmetinizden haberi olmaz. Özellikle mobil İnternetin hayatımıza ne düzeyde etki ettiğini düşünürsek işletmenizin mobil uygulamasını oluşturarak her zaman görünürlüğünüzü korur, müşterilerinizle daha iyi ilişkiler kurar ve isteklerine daha çabuk yanıt verirsiniz. Bu da sizi mobil uygulaması olmayan rakiplerinizden üstün kılar.

Reklam

Mobil uygulamalarınızı mini bir reklam panosu ve işletmenizi anlatabileceğiniz ve reklam yapabileceğiniz harika bir araç olarak düşünebilirsiniz. Uygulamanız sayesinde markalaşır ve müşterilerin zihninde kalıcı yer edinirsiniz. Renkli ve kaliteli dizayna sahip bir uygulama oluşturmak pazarlama adına atacağınız en akıllıca adımlardan biridir.

Daha Geniş Kitlelere Erişim

Hedef kitlenizi yeterince tanıyor musunuz? Günde ortalama 3 saat boyunca mobil İnternet kullanan insanların bir kısmı belki de sizin müşterinizdir. Mobil uygulamanız sayesinde dijital dünyadaki varlığınız sizi farklı kitlelere ulaştırır ve kullanıcı ağınızı genişletir.

Güvenilirlik

Pek çok kişi artık Web sitesi olmayan işletmelere güvenmiyor ve “Web sitesi yoksa kesin bir şey yanlıştır” diye düşünüyor. Akıllı telefonların hayatımızın her alanında kullanılmaya başlamasıyla mobil uygulaması olmayan bir kuruluşun benzer bir izlenim bıraktığını söylemek hiç de yanlış olmaz. İstatistiklere göre uygulaması olan işletmeler, uygulaması olmayan işletmlere göre daha çok tercih ediliyorlar.

her platformda yer almanın avantajları

Müşteri Sadakati

Müşteri sadakati bir işletme için en önemli faktörlerden biridir. Mobil İnternetin hayatımıza girmesiyle rekabetin evrensel boyutlara ulaştığı günümüzde, müşterilerin sadakatini kazanmak hiç de kolay değil. Mevcut ve potansiyel müşterilerle sağlıklı bir bağ oluşturmanın en etkili yollarından biri olan mobil uygulamalar, müşterilerinize anında erişim fırsatı verir ve müşterilerinizin gözünde farklı bir yer edinmenizi sağlar.

Bize göre mobil uygulama oluşturma fikrine olumlu yaklaşmayan işletmelerin en büyük çekincesi yüksek maliyetler. Bir uygulamanın oluşturulma, bakım ve güncelleme faaliyetleri o kadar yüksek ki, süreçlerin maddi boyutu hakkında endişe duyan işletmelerin sayısı oldukça fazla. Çünkü genel düşünce, mobil uygulama oluşturmanın profesyonel yazılım tecrübesi gerektirdiği yönünde.

Böyle düşünen herkese hak vermekle birlikte, alternatifler olduğunu da söylemek isteriz. Bu zahmetlere katlanmadan, kodlama gerekmeden iOS ve Andorid native uygulamaları oluşturabileceğiniz bir platform; GoodBarber.

GoodBarber, oldukça düşük maliyetlerle ve çok kısa süre içerisinde isteklerinizi karşılayabilecek bir mobil uygulama oluşturmanıza imkan tanıyor. Yapmanız gereken GoodBarber’a üye olmak ve uygulamanız üzerinde çalışmaya başlamak. Tüm detayları tamamladığınızda, uygulamanızı çok kısa bir süre içerisinde iOS ve Andorid platformunda yayınlayabilirsiniz.

Hizmetlerinizi mobil alana da taşımak ve kullanıcı ağınızı genişletmek için mobil uygulamanızı oluşturmanızı tavsiye ederiz. Mobil uygulama geliştirme ve uygulama marketlerde başarı elde etmek için App Store Optimization (ASO) Danışmanlık hizmetimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir