Inlinks Aracını Kullanarak Semantik SEO Çalışmalarınızda Fark Yaratın

Aracı kullanarak semantik SEO yaklaşımı ile içerik oluşturma, anlamlı ifadeler ile öne çıkarmak istediğim sayfalara uygun sayfalardan otomatik dahili linkleme, otomatik entity tabanlı yapısal veri oluşturma ve çok daha fazlasını pratik bir şekilde uyguladım.

Inlinks, sitenize özel üretilen bir Javascript kodu sayesinde araca eklediğiniz sayfalar arasındaki anlamsal ilişkileri sorguluyor ve iç link fırsatlarını otomatik olarak keşfederek kendisi yerleştiriyor.

Örneğin bir sayfanızda soru cevap formatında bir içerik fark ettiğinde, şayet siz bunu FAQ yapısal verisi olarak tanımlamamışsanız, onu da kendisi otomatik olarak yaparak aradan çıkartıyor.

Çoğu SEO uzmanının anlamakta zorlandığı konuları pratik uygulamalarla rehberleri ve destek ekibi sayesinde öğrendim.

Bu günlerde SEO çalışmalarınızda bir fark yaratmak istiyorsanız, InLinks kullanmaya başlamanızı şiddetle tavsiye ederim. Aldığım sonuçlar inanılmaz.

İşte önerdiğim yol haritası:

1.   Entity SEO Guide’ı okuyarak başlayabilirsiniz:

2.  Ayrıca, “İçerik Yazarları için Varlık SEOsu” başlıklı ücretsiz Udemy kurslarına da kayıt olabilirsiniz.

3.  Semantik SEO Kılavuzlarını okuyun

4.  İç linklerin Semantik SEO için neden gerekli olduğunu anlamak için iç link kılavuzlarını okuyun.

5.  InLinks ile iç link denetimi yapın, zira iyi hazırlanmış bir iç link yapısı, içeriğinizin görülme şansını artırır. İç link yapısının (“İç link grafiğiniz” olarak da bilinir) üç temel unsuru vardır.

  • Gezinme veya menü bağlantı yapınız (navigational — menu)
  • Breadcrumb bağlantı yapısı (genellikle sayfaların üst kısmında gördüğünüz, sayfalar arası hiyerarşiyi gösteren, ana sayfa > kategori > alt sayfa vb. ifadeler üzerinden iç link içeren unsurlar.
  • Günümüzün arama algoritmalarında en önemlileri olan sayfalardaki metinlerin içinde yer alan iç linkler.
  • Öne çıkartmak istediğiniz sayfalarınızda yer alan içeriğinizin web sitenizin diğer sayfalarına bağlanma şekli, hem Google hem de kullanıcılar üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Inlink tarafından hazırlanmış, iç link denetimi “nasıl yapılır” kılavuzunda, tüm iç link yapı tiplerini nasıl analiz edebileceğiniz çok güzel bir şekilde özetlenmiş.

6. Tüm bunları sindirdikten sonra InLinks aracını kullanmaya başlayın ve SEO kariyerinizde yeni bir sayfa açın.

Diğer Videolar