Google’dan E-Ticaret Siteniz için 8 SEO İpucu

Google geliştiricilerinden Alan Kent e-ticaret siteleri için 8 ipucundan bahsettiği bir video yayımladı.

Video paylaşılan 8 önerileriyi sizler için özetledim;

  1. Google’ın sitenizde tespit ettiği, Google Search Console Kapsam raporu bölümünde belirtilen sorunları, Google’ın önerileri doğrultusunda hızlı bir şekilde çözüme kavuşturun.
  2. Google’ın URL denetleme aracı ile indeksleme sorunları olan sayfaları inceleyebilir, Google’ın şu referans sayfasındaki önerileri dikkate alarak sorunları çözüme kavuşturmayı deneyebilirsiniz.
  3. Bir e-ticaret sitesinde ürün sayfa başlıklarının ne kadar önemli olduğunu belirtmeye gerek yok. Başlıklarınıza ve sayfa açıklamalarınıza çok önem verin, kullanıcılara fayda sağladıklarından emin olun.
  4. Ürün sayfalarınızda yer alan açıklamaları tedarikçiden size iletildiği gibi yayımlıyorsanız, bunları özgün bir şekilde ve kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alacak şekilde yeniden yazmayı deneyin.
  5. Google Search Console performans raporu herhangi bir arama sorgusundaki performansınızı size çok açık bir şekilde gösterecektir.
  6. Ürün varyantlarını doğru yapısal verilerle tanımladığınızdan emin olun
  7. Farklı sitelerde aynı ürüne ait sayfaların, aynı ya da hemen hemen aynı ürün açıklamaları ile rekabet içerisinde oldukları durumlarda, site yükleme hızı sıralamalarda belirleyici bir rol oynayabilir. Site yükleme hızınızı iyileştirmeyi rutin bir iş haline getirin.
  8. Pandemi ile birlikte e-ticaret site sayısında patlama yaşandı, doğal olarak SEO rekabetinde de patlama yaşanıyor. SEO çalışmalarınızın meyvelerini toplamak için sabırlı olun.

 

Haftanın en önemli SEO gelişmelerini değerlendirdiğim, Dijital Pazarlama Notları bültenime abone olmak için tıklayın.

Diğer Videolar