google seo uzmanı arıyor

Google’da SEO uzmanı olarak çalışmanın nasıl bir şey olduğunu hiç düşündünüz mü? Yanlış okumadınız, “Google’da SEO Uzmanı” olmaktan bahsediyoruz. Google, geçtiğimiz hafta yayınladığı bir iş ilanında, kendi ürünlerinin Web sitelerinin organik trafiğini artırmak amacıyla SEO uzmanı aradığını belirtti. Google’ın bile kendi ürünleri için SEO uzmanına ihtiyaç duyduğunu öğrendikten sonra, kendi Web sitenizin ihtiyacı olup olmadığı konusunda ne düşünürdünüz?

Google tarafından yayımlanmış iş ilanına göz attığımızda, pozisyon için ihtiyaç duyulan gereksinimler dikkatimizi çekiyor:

Sorumluluklar:

  • Mimari, dizayn, geliştirme konusunda yenilikçi ve Dünya çapında kullanıcı ile etkileşime geçebilen bilgilendirici siteler yaratmak,
  • Site kodlarının bakımı ve geliştirme sürecinin arama motorlarıyla uyumlu olması,
  • SEO gelişmelerini yakından takip etmek, internet pazarlama endüstri trendlerini takip etmek ve olası değişiklikleri raporlamak, takip etmek,
  • Diğer birimlerle işbirliği yaparak Dijital Pazarlama dünyasından gelen yeni haberler hakkında tavsiyelerde bulunmak, Üretim ve Mühendislik iş ortaklarını teknik SEO uygulamaları konusunda desteklemek.

Aranan Asgari Nitelikler:

Tercih Edilen Nitelikler:

  • SEO Son aşamasında çalışılması söz konusu olan “.htaccess”, “robots.txt”, “metadata” gibi elementler ve Site Hızı gibi konularda tecrübe sahibi olmak,
  • SEO Teknolojisini anlamak (site haritaları, tarama bütçesi, kurallı kullanım vb.), bu öğelerin Dijital Pazarlamaya ve SEO Performansına dair etkisini güçlü bir şekilde anlayabilmek,
  • Java, C/ C++, Python gibi yazılım dillerinden en az birini kullanabiliyor olmak,
  • Mükemmel problem çözme ve analiz etme yeteneği, problem çözme konusunda derinlemesine yetenek sahibi olmak

işte Google’ın bu pozisyon için aradığı nitelikler böyle. Eğer bu nitelikleri karşıladığınızı düşünüyorsanız, başvuruyu bu linkten yapabilirsiniz:

Program Manager, Search Engine Optimization

Burası da işe kabul edilen kişinin çalışacağı yer; Google Mountain View Campus:

Google Googleplex Mountain View California

Az önce de söylediğimiz gibi, Google kendi uygulamalarının SEO performansını artırmak için bir uzmanın varlığına ihtiyaç duyuyor. Peki sizin siteniz bir SEO çalışmasına ihtiyaç duyuyor mu?

Emre Ercan on LinkedinEmre Ercan on Twitter
Emre Ercan
Expert at Stradiji
Emre Ercan
1983 Eskişehir doğumludur.
Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 6 sene boyunca Vodafone Türkiye bünyesinde çeşitli görevlerde yer almıştır. Buradaki görevinden sonra Medya / Reklam sektörüne geçiş yapıp People Initiative bünyesinde raporlama ve planlama görevlerini üstlenmiştir. 2013 yılından bu yana Stradiji'de SEO ve Dijital Pazarlama uzmanlığı görevini yürütmektedir. Bağımsız olarak fotoğrafçılık ve müzisyenlik de yapmaktadır.