Google – Facebook rekabeti kızışmış görünüyor. Özellikle Google Facebook’un internete hakim olmasını engelleyebilmek adına tüm gücünü ortaya koyuyor. Karşılık olarak Facebook’un başında eski bir Google çalışanı olan bir ekip ile kendi arama motoru üzerinde çalıştığını görüyoruz. Devler bu şekilde kendi aralarında tepişince biz son kullanıcılara bir sonraki yenilik için ellerimizi oğuşturmak düşüyor.

Google, Google+ ile ilgili hemen her hafta bir yenilik yapıyor. En son güncellemeleri bugün Google+ paylaşım butonları için geldi. Önceki buton pek de paylaşımı teşvik edici şekilde tasarlanmamıştı. Yukarıda görmüş olduğunuz yeni tasarım bize göre çok daha iyi iş çıkartacak. Kodu sitenize ya da blogunuza yerleştirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz (Türkçe dil seçeneğini seçmeyi unutmayın!): Google+ Paylaşım Butonu

Mert Erkal
Ben Mert Erkal, nam-ı diğer “İnternet’in Son Ütücüsü”. Gemi inşa mühendisi olmama rağmen kendimi bildim bileli bilgisayarlara ve internete karşı büyük bir tutkum vardı. Bu tutkum beni 10 senelik işimden ayrılıp kendi yolumda yürümek konusunda cesaretlendirdi. 2009 yılında Stradiji Dijtal Pazarlama‘yı kurdum, o gün bu gündür Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve ASO (App Store Optimization) konularında danışmanlık hizmeti veriyorum.