Düşük Bütçeyle Başarılı Uygulamalar Yapın

Dijital dünyada bir mobil uygulama sahibi olmak konusunda çekinceleriniz mi var? Yüksek bütçe, zaman ve emek planlaması yapmak konusunda sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Gelin düşük kaynak gereksinimiyle nasıl kaliteli bir uygulama…
goodbarber-mobile-app-platform

Dijital dünyada bir mobil uygulama sahibi olmak konusunda çekinceleriniz mi var? Yüksek bütçe, zaman ve emek planlaması yapmak konusunda sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Gelin düşük kaynak gereksinimiyle nasıl kaliteli bir uygulama sahibi olacağınızı birlikte inceleyelim.

Bir mobil uygulamanın başarılı olmasının başlıca kuralları; kullanıcıya faydalı olması, her cihazda ve platformda çalışacak optimizasyona sahip olması ve dönüşüm sağlayacak kadar iyi planlanmış olmasıdır. Ayrıca platform ve işletim sistemi bazında geriye ve ileriye dönük uyumluluk konusunda esnek olması da büyük bir artıdır. Her ne kadar kullanıcılar en güncel işletim sistemine ve en yeni cihazlara sahip olmak istese de, artık güncelleme almayan cihaz kullanan kullanıcıların sayısı azımsanacak kadar az değil. Uygulamanın her cihaz ve işletim sistemine uyumlu ve hızlı çalışmasıyla, geriye ve ileriye dönük uyumluluk sahibi olması birbiriyle ilişkilidir.

Mobil uygulamanın kullanıcıya sağlayacağı fayda, bir uygulamanın başarısını sağlayacak olan ilk önemli maddedir. Kullanıcı herhangi bir fayda göremediği uygulamayı indirmek / kullanmak istemez, aynı zamanda yakın çevresinde ve sosyal medyada bu uygulamadan bahsetmez. Bu sebeple planlama yapmadan önce başlangıcı iyi bir fikirle yapmalısınız.

Fikriniz hazır ve planlama yapmaya hazırsanız, dikkat etmeniz gereken temel birkaç nokta var: Bütçe, zamanlama ve kaynak kullanımı. Mobil uygulama geliştirmede en önemli iki problem, bütçenin ve zamanlamanın doğru planlanmamış olmasıdır. Mobil uygulama için ayırmayı düşündüğünüz bütçe ve uygulamayı tamamlayıp yayına almayı düşündüğünüz tarih doğru planlanmazsa, başarısız bir uygulamayla, boşa giden zaman ve bütçeyle baş başa kalabilirsiniz. Ek olarak ne kadar iyi bir fikri barındırırsa barındırsın; kullanıcıyla doğrudan iletişim kurmayan, keyif vermeyen, optimize edilmediği için sık sık hata veren bir uygulamayı da kimse kullanmak istemeyecektir. Tüm kaynaklarınızı fikrinizin en uygun şekilde ortaya çıkmasına odaklanarak kullanmanız büyük önem taşımaktadır.

goodbarber-create-good-apps

Eğer kaliteli bir uygulama sahibi olmak istiyorsanız, ayırmanız gereken kaynak miktarı artabilir. Ancak neden daha az kaynak planlaması yaparak kaliteli bir uygulama sahibi olmayasınız? GoodBarber bu konuda yardımınıza koşuyor ve düşük bütçeyle, çok kısa bir sürede istediğiniz gibi bir uygulama yaparak hemen yayınlamanıza fırsat tanıyor. Hem de farklı işletim sistemi ve cihazlarla uyumlu, hızlı çalışan ve sık yapılan hatalardan arındırılmış uygulamalar üretmeniz mümkün.

Hemen bir GoodBarber hesabı oluşturarak uygulamanızı yapmaya başlayabilir ve istediğiniz zaman istediğiniz şekilde yayına alabilirsiniz. Böylece hem kısa sürede, hem de düşük bütçeyle kaliteli bir mobil uygulama sahibi olmanız mümkün.

Paylaş!

Bunlar ilginizi çekebilir

Popüler Yazılar

Son Yazılar

Semrush Partner